ELBE CUP 2018 – oslava 30. let korfbalu v Děčíně – výsledky, informace a fotky

V sobotu 16. 6. 2018 se v děčínském ARMEX Sportcentru uskutečnil 20. ročník nejstaršího korfbalového turnaje v Čechách ELBE CUP 2018, který byl letos věnován oslavě 30 let korfbalu v Děčíně. Ano je to už 30 let, kdy se tento „fenomén“ objevil v tehdejším Československu. A parta nadšených děčíňáků byla u toho. Vendula Lieblová, Josef Slížek, Aleš Röhrich a Bohumil Lhotka to jsou Ti, kteří tuto, tenkrát „atrakci“, přivezli do Děčína a dali dohromady partu baskeťáků, volejbalistů a volejbalistek, badmintonistů, které nalákala možnost společných zážitků. A co bylo dál? No přece první korfbalový zápas v Čechách, který se konal v sobotu 7. 1. 1989! Ale o tom zase někdy příštěJ.

Teď k samotnému turnaji.

V první části hráli děčínští minižáci, kde mezi sebou svedli líté boje korfbalisté ze ZŠ Kamenická, DDM z Boletic a dva týmy ze ZŠ Březová. Vítězství si nakonec vybojoval první tým ZŠ Březová před ZŠ Kamenickou, druhým týmem ZŠ Březová a bramborová zbyla na DDM Boletice. Výsledky turnaje najdete ZDE. Fotografie z turnaje najdete ZDE.

Po vyhlášení výsledků čekala na děti sladká odměna.

Poté již začal souboj dospělých.

V  zápase se proti sobě postavili výběry „Starých“ a „Mladých“ Tukanů pod dohledem nestárnoucího rozhodčího Petra Dufka, který tak zastoupil pražský korfbal. Základem týmu Starých (šedé dresy) byli hráči, kteří vybojovali historický první titul korfbalového Mistra ČSFR v sezóně 1990/1991 a v týmu „Mladých“ zase nastoupili převážně hráči, kteří vyhráli 1. Českou korfbalovou ligu v sezóně 2009/2010. Zápas hraný na 3 x 15 minut se obešel bez zranění a skončil po penaltách zaslouženou remízou 16:16. Poté se všichni přítomní odebrali k hodnocení uplynulých 30. let. Sešlo se nás přes 50 Tukanů, kteří se korfbalu věnovali, věnují či budou věnovat. Nejstarším aktivním hráčem byl Jarda Břečka, který oslaví letos 60 let.

Velké díky patří všem, kteří pomohli s organizaci celého turnaje a divákům za podporu. Také děkujeme Robinu Röhrichovi za perfektní fotky.

Děkujeme za podporu Ústeckému kraji a Statutárnímu městu Děčín a také BK Armex Děčín za spolupráci.

Zapsal: Milan Schwarz, tel. 606 639 590, e-mail milan.schwarz@ewb.cz