Informace ze semifinálového turnaje minižáků – 14. 4. 2018

Malí Tukani po dlouhé cestě vlakem do Kutné Hory dorazili do haly jako druhý tým a mohli se v klidu začít připravovat na zápasy.

Jako první soupeř nás čekal tým z Náchoda, který využil nepozornosti a chyb v obraně ke vstřelení dvou rychlých košů. Přesto první poločas skončil „pouze“ 0:3 v náš neprospěch. Naši korfbalisté měli co dotahovat! Hra se v průběhu druhého poločasu vyrovnala. Tukani se rozkoukali a náš nejpilnější střelec Roman Kvasnička z tlaku vytěžil první koš a snížil skóre na 1:4. Konečný výsledek zápasu byl 1:6, děti však na hřišti podaly dobré výkony a neměly se za co stydět.

Semifinálový vstup měl náš tým za sebou, jednalo se o první takto důležitý zápas, který v této sestavě odehrál. Měli jsme zápas pauzu, mohli jsme tak sledovat ostatní týmy při jejich hře a připravit si taktiku do dalšího souboje.

Tým, který nás poté čekal, byl z Kolína, jehož hráči byli téměř o hlavu vyšší a měli nacvičené signály, což nám dělalo velké problémy. Naši se úspěšně bránili a poločas odehráli s velkým nasazením, přesto 3:0 pro Kolín. Na naší straně byla vidět bojovnost a snaha s výsledkem něco udělat. Přišlo i na střídání a tyto změny vedly k větší aktivitě. Na výsledku se to bohužel neprojevilo a zápas tak pro nás skončil 0:8 bez vstřeleného koše.

Poslední zápas nás čekal s domácím týmem z Kutné Hory, který měl opět velkou herní i výškovou převahu, a na své půdě nenechal nic náhodě. Zápas skončil s výsledekem 0:12.

Chtěli bychom děti pochválit za předvedené výkony, nasazení do zápasů a vzornou reprezentaci děčínského korfbalu, byla to pro všechny velká zkušenost. Můžeme se těšit na další turnaje.

Fotky z turnaje najdete zde.

Tukanům zdar!