Tukani na Českém poháru v korfbalu – K8 – Náchod – informace

Když do Náchoda, tak jedině autobusem.
V pátek 1. 6. 2018 odpoledne jsme vyrazili směr Náchod, ne všichni Tukánci jsou zvyklí cestovat, tak se nám cesta malinko prodloužila.
Do ZŠ Náchod Plhov jsme dorazili i přes špatnou adresu na webu, no jo chybami se člověk učí:-). Po večeři (kuřecí maso s bramborem) jsme se ubytovali a připravili na turnaj.
Plnou verzi korfbalu K8 normálně netrénujeme a tak jsme ve skupině postupně podlehli Kolínu 1:7 (střelec TKC – Martin Vlček), prvnímu týmu Brna 0:22, druhému týmu z Kutné Hory 1:16 (střelkyně TKC – Adéla Tomášková), a po vyrovnaném průběhu i domácímu Náchodu 2:4 (střelec TKC – Roman Kvasnička 2). Zůstalo na nás tedy poslední místo.

Sobotní večer jsme zpestřili návštěvou Náchodského zámku s medvědy.

V neděli se hrálo o pořadí a naši malí Tukani nezvládli proměňování šancí a prohráli 4:7 se třetím týmem z Kutné Hory (střelci TKC – Roman Kvasnička, Martin Vlček, Anežka Moravcová a Lexa Zvířecí).
Děčínští Minižáci tedy obsadili celkově 10.
Výsledky a hodnocení naleznete na stránkách Českého korfbalového svazu.
Pro některé malé Tukany to byla „srážka s realitou“ a doufáme, že si odvezli cenné zkušenosti, které využiji při další přípravě. Je jasné, že v tréninku musíme přidat v proměňování šancí.
Děkujeme rodičům Káje a Pavlovi za to, že opět jeli s námi a pomohli.
Fotky z turnaje najdete zde a diplom je tady.

Tukanům zdar!