Tukani se zúčastnili Českého poháru v korfbalu K4 v Brně – 18. – 19. 5. 2018

Do Brna jsme dorazili po dlouhé cestě vlakem v pátek večer díky zpoždění Českých drah o dvě hodiny později. Ale to nám nevzalo elán a děti byly plné aktivity. Díky tomu, jsme se ale mohli jít podívat v Praze na „Václavák“:-).

Večer jsme se rychle ubytovali v tělocvičně ZŠ Brno, Hamry (zde je potřeba poděkovat paní ředitelce Veleně Varmužové za perfektní spolupráci), a již jsme spěchali na pozdní večeři do hotelu ZANNAM (opět děkujeme, neboť na nás počkali s večeří).

V sobotu ráno, po chutné snídani, jsme spěchali do haly, kde se již připravoval turnaj v K4. Utvořili jsme dva týmy minižáků (A a B) a jeden tým mladších žáků.

Na začátku jsme si vyvětlili pravidla, podle kterých bude turnaje probíhat. Nejprve jsme hráli ve skupinách a na základě výsledků se postupovalo do skupin o pořadí.

Na oběd jsme museli chodit po skupinkách, protože nebyla žádná pauza, ale vše jsme zvládli.

Minižáci A obsadili celkově 11. místo (střelci: Roman Kvasnička – 6, Lucie Holubová – 1 a Alexej Zvířecí – 1), Minižáci B byli 16. (střelci: Adéla Tomášková – 3, Natálie Hajná – 1).

Mladší žáci skončili na 11. místě (střelci: Matěj Schwarz – 2, Jakub Labaš – 2, Martin Vlček – 1)

Výsledky a hodnocení naleznete na stránkách ČKS.

Pro některé malé Tukany to byl první start a „srážka s realitou“ a doufáme, že si odvezli cenné zkušenosti, které využiji při další přípravě. Byli jsme rádi, že jsme dali nějaké ty koše a dokázali si, že když chceme, dokažeme i něco vyhrát. Nutno dodat, že jsme měli jednoznačně nejmladší družstva na turnaji.

Děkujeme rodičům Káje a Pavlovi za to, že jeli s námi a pomohli Kačce a Milanovi.

Fotky z turnaje najdete zde.

Tukanům zdar!