Hodnocení obou 6. kol (23. – 24. 3. 2024) – očima trenéra

6 .kolo OZP 2. korfbalové ligy starších žáků základní část Čechy 2023/2024
V sobotu 23. 4. jsme vyrazili s týmem starších žáků na poslední kolo této sezóny do Českých Budějovic.

Sportovní klub TKC Děčín : SK RESPO Kutná Hora B – 3:12 (0:8)

V prvním zápase na nás čekal neporažený tým Kutné hory. Od začátku bylo vidět, že si soupeř jde pro další jednoduché vítězství. Srážel nás hlavně střelami z delší vzdálenosti. V druhém poločase jsme začali lépe bránit a konečně se nám podařilo skórovat. Skóre 3:4 v druhém poločase ukazuje na naší zlepšenou hru, škoda že hráčům trvalo 20 minut než se dostali do zápasu.

Střelci: Macho 1, Rajský 1, Nestlerová 1

Sportovní klub TKC Děčín : Vembloud korfbal club Kolín – 10:5 (5:2)

V druhém utkání proti Kolínu, se kterým jsme bojovali o třetí místo v tabulce, se nám od začátku dařilo lépe než v prvním. Škoda neproměněných šancí z pod koše a nedaných donášek, jinak by bylo skóre mnohem zajímavější. Soupeř se ještě ve třetí čtvrtině nadechl k možnému obratu, ale zkušeně jsem si náskok pohlídali a vybojovali vítězství a třetí místo v tabulce.

Střelci: Kvasnička 3, Hynek 2, Nestlerová 1, Ortová 2, Ladrová 2

KCC Sokol České Budějovice : Sportovní klub TKC Děčín – 9:2 (6:1)

V posledním zápase na nás čekal domácí tým. A hlavně chlapecká část soupeře nám dělala neuvěřitelné problémy svojí rychlostí a výškou. Dostali jsme několik jednoduchých košů z donášek. Naše útočná hra se rozpadla a nedokázali jsme vstřelit více než dva koše. Jediné pozitivum je zlepšená obrana v druhém poločase, kdy jsme dostali pouze 3 koše.

Střelci: Kvasnička 1, Macho 1

———-

6. kolo Korfbalové ligy mladších žáků základní část Čechy 2023/2024

V neděli 24.4.2024 jsme hostili 6. kolo ligy mladších žáku v hale v Křešicích. Přijeli k nám týmy z Českých Budějovic, Tábora a Náchoda.

Sportovní klub TKC Děčín : KCC Sokol České Budějovice – 2:12 (0:6)

Hned v prvním zápas nás čekal nejtěžší soupeř z Českých Budějovic. Trvalo nám 20 minut než jsme se dostali do herního tempa a první koš jsme dali za stavu 9:1. Soupeř byl ve všech aspektech hry lepší a zaslouženě si došel k vítězství.

Střelci: Macho 2

Sportovní klub TKC Děčín : SK Plhov Náchod – 2:10 (2:6)

Před druhým zápase jsme si řekli, co je potřeba změnit a jak budeme hrát. Bohužel naše taktika se po pár minutách zase rozsypala a sklouzli jsme k stejnému ustrašenému výkonu jako v prvním zápase. Soupeř byl všude rychleji a my neproměňovali jednoduché koše z penalt a donášek. Stejně jako v prvním zápase jsme skórovali pouze dvakrát a s tím se nedá zápas vyhrát.

Střelci: Macho 1, Ripplová 1

Sportovní klub TKC Děčín : KC SPŠS Tábor – 4:8 (1:6)

Po těchto dvou nepovedených zápasech jsem hráčům důrazně vytkl jisté věci a hned od začátku byl k vidění jiný tým. Bojovali jsme o každý míč a snažili se skórovat z nejrůznějších pozic. Soupeř rychlými koši z dálky sice vedl 4:0, ale nevzdali jsme se o pomalu rozdíl ve skóre jsme snižovali. Za stavu 4:6 se nám nepodařilo proměnit několik slibných střel a došly nám síly na větší odpor.

Krásný, bojovný zápas, kdy jsme konečně hráli naši hru a byli jsme celý zápas vyrovnaným, místy i lepším týmem.

Střelci: Charvátová 1, Ladrová 1, Lankevych 1, Macho 1